×

خطا

There was a problem loading image tajikhasan.jpg

There was a problem loading image aminbabai.jpg

ادامه مطلب...


مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری تهران بر لزوم مهارت آموزی زنان روستایی به عنوان مانعی در برابر مهاجرت تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ ثریا شارقی با اشاره به اهمیت آموزش در روستاها اظهار داشت: یکی از راه هایی که می تواند باعث توسعه مشاغل خانگی و مانع مهاجرت روستاییان شود، توسعه آموزش و مهارت به ویژه در زمینه مشاغل خانگی می باشد.

وی افزود: منظور آموزش های سنگین، سخت و طولانی نیست بلکه آموزش چند ساعته یک مهارت می تواند زندگی معیشتی یک فرد را متحول کند ولی از آنجا که این شرایط در روستاها کمتر فراهم است یا اطلاعات خانواده ها کامل نیست موفقیت در این موارد کمتر می باشد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری تهران عنوان کرد: دولت باید تسهیل گری کند و گام نخست را بردارند؛ در این راستا ۳۳۰ شغل و حرفه خانگی در استان تهران تعریف شده، به عنوان نمونه زیور آلات، فرش، تراش سنگ ها قیمتی، کشت زعفران و قارچ، حوله بافی، پارچه‌بافی و غیره که با حمایت معاونت زنان ریاست جمهوری به شکل پایلوت انجام دادیم.

شارقی سپس گفت: علاقه مندی زنان روستایی به ویژه جوانان تحصیل‌کرده روستایی جالب بود و ایجاد انگیزه کرد مثلاً آموزش رشته حوله بافی و پارچه بافی سنتی که از هنرهای در حال منسوخ شدن می باشد توسط یک استاد در استان برگزار شد که با استقبال زیادی روبرو شد که نشان می دهند به عنوان دولت و تسهیل گر در زمینه توسعه مشاغل خانگی باید بیشتر تلاش کنیم.

ادامه مطلب...


مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تهران گفت: با توجه به شرایط کرونایی تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برنامه های مختلف این هفته می باشد.


علی رضوان با اشاره به اهمیت هفته پدافند غیرعامل اظهار داشت: هفته پدافند غیرعامل فرصتی است که با اجرای برنامه‌های مفید، متنوع، فراگیر و هدفمند شاهد معرفی دستاوردهای دستگاه‌های اجرایی به ویژه دستگاه های دارای زیر ساخت، فرمانداری ها و شهرداری ها در حوزه‌های تخصصی، عمومی و نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل در میان مسئولان، کارشناسان و آحاد جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه فلسفه هفته پدافند غیرعامل نهادینه سازی این فرهنگ است، افزود: دستورالعمل های اجرایی در خصوص پدافند غیرعامل به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شده است که شامل چند مولفه برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی، رزمایش‌ها، تبلیغات محیطی و غیره می باشد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تهران با بیان اینکه با توجه به شرایط کرونایی تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برنامه های مختلف این هفته می باشد، تصریح کرد: همایش ها به شکل مجازی برگزار می‌شود و در رزمایش‌ها به ویژه دستگاه های دارای زیرساخت تأکید شده تا پروتکل‌ها رعایت شود.

رضوان با بیان اینکه یکی از موارد قابل توجه در زمینه رعایت پدافند غیرعامل مشکل اخیر پمپ بنزین ها بود، گفت: مردم آگاهی داشتند و همراه و همگام با مسئولین بودند چرا که می‌دانستند این اقدام از اهداف دشمن در جهت فاصله گذاری بین مردم و مسئولان است.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش شهر تهران دوره آموزش عمومی ۱۸ ساعته در زمینه پدافند غیر عامل برای ۵۳ هزار نفر از فرهنگیان برگزار کرده که ۹۵۴ هزار نفر ساعت را دربرمی‌گیرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تهران تصریح کرد: دیروز رزمایش تب کریمه کنگو در شهرستان رباط کریم با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شده تا سنجش آمادگی دستگاه‌های دخیل صورت گیرد؛ رزمایش قطعی برق نیز در اولین روز از هفته پدافند غیرعامل برگزار شد.

رضوان با اشاره به اینکه شعار این هفته "پدافند غیرعامل، ایران پایدار" می باشد، افزود: سطح اجرایی برنامه ها ملی _دستگاهی، استانی، شهرستانی و شهری است، در این راستا رزمایش های که شهرداری در نظر گرفته در زمینه پدافند شیمیایی، پرتوی و سایبری برگزار شده ضمن اینکه پدافند پرتوی نیز در بیمارستان شریعتی برگزار شد.

ادامه مطلب...


استاندار تهران از درخواست استان تهران برای استقرار بیمارستان صحرایی در شهرستان بهارستان توسط ارتش خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی در شهرستان بهارستان اظهار داشت: این شهرستان با جمعیت ۷۰۰ هزار نفری تنها ۱۲۰ تخت بیمارستانی دارد و از ارتش درخواست کردیم بیمارستانی صحرایی در محوطه بیمارستان این شهرستان به کمک دانشگاه علوم پزشکی احداث کنند.

وی در مورد قطعی برق در شهرستان های استان تهران نیز افزود: دستگاه های خدمت رسان همچون آب، برق و گاز مکلف شدند در هیچ زمانی برق بیمارستان ها را قطع نکنند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت اکسیژن برای بیماران که با قطع برق میزان اکسیژن کاهش پیدا می کند، دستگاه های خدمت رسان مکلف هستند برق را برای بیمارستان ها قطع نکنند و از سوی دیگر فرمانداران نیز باید نسبت به استقرار دیزل ژنراتورها در بیمارستان ها اقدام کنند.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,خبر تهران,خبرتهران,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

ادامه مطلب...

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه خرید محصولات کشاورزی با اولویت خرید گندم با اشاره به پیگیری اقدامات مختلف برای تامین گندم استان تهران اظهار داشت: عواملی که باعث تشویق کشاورزان به فروش گندم محصول می شود در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: مقرر شد که بعد از تحویل محصول، پرداخت به کشاورزان به سرعت انجام شود؛ به علاوه هیئت دولت و جهاد کشاورزی شرایطی فراهم کردند تا قیمت خرید گندم از کشاوزان به میزان هر کیلو ۵ هزار تومان اضافه شود، البته هنوز با قیمت وارداتی اختلاف نسبتاً زیادی وجود دارد.

استاندار تهران همچنین خاطرنشان کرد: مراکز خرید در شهرستان ها اضافه می شود تا دسترسی تولیدکنندگان زیاد باشد؛ همچنین به فرمانداران تاکید شده در شهرستان هایی که کشت غالب آنها گندم می باشد، قدرت مانور دلالان سلب شده تا بتوانیم با اثرگذاری بیشتری اقدامات را به پیش ببریم.

شهرداری,شهرداری شهر,پرتال شهرداری,سايت شهرداری,اخبار شهرداری,خبر شهرداری,شهردار,شهردار شهر,تلفن شهرداری,آدرس شهرداری,ماليات شهرداری

ادامه مطلب...


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از اراضی واصفجان بازدید و به بررسی روند آماده سازی و واگذاری اراضی معوض تعاونی زیتون پرداخت.

عبدالرضا چراغعلی از روند آماده سازی و واگذاری اراضی معوض تعاونی زیتون از اراضی واصفجان بازدید کرد و بر تکمیل هر چه سریع تر این پروژه تاکید جدی داشت.

وی افزود: این خواسته استان و به خصوص استانداری است که هر چه سریع تر اجرای این پروژه به اتمام برسد و مصمم هستیم تا حداکثر پایان ماه خبرهای خوبی را برای تعاونی های مسکن داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران عنوان کرد: امیدواریم با تکمیل این پروژه بتوانیم در حوزه محیط زیست در شهر تهران قدم های مثبتی برداریم و به دلیل اینکه این یک تصمیم ملی است باید هر چه سریع تر اتفاق بیفتد.

ادامه مطلب...


استاندار تهران گفت: با طرح آبرسانی به ۲۲ روستای بخش صفادشت شهرستان ملارد به طول ۱۵ کیلومتر تا سال آینده آب شرب و سالم در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

انوشیروان محسنی بندپی در آیین عملیات اجرایی آب رسانی به ۲۲ روستای بخش صفادشت اظهار داشت: اقدامات خوبی در توسعه آبرسانی که از مطالبات شهرستان های غرب استان تهران در دولت تدبیر و امید انجام شده است.

وی ادامه داد: مجموعه اقدامات صورت گرفته در دو سال اخیر در شهرستان ملارد حکایت از همدلی و وفاق مسئولین این شهرستان دارد.

استاندار تهران عنوان کرد: در خصوص اتمام بیمارستان ملارد بدقول شدیم اما خوشبختانه این بیمارستان تکمیل شده و با استانداردهای قابل قبول به بهره برداری می رسد.

محسنی بندپی سپس گفت: طرح آبرسانی به ۲۲ روستای بخش صفادشت شهرستان ملارد که از قدیم مشکل ساز بوده به طول ۱۵کیلومتر تا سال آینده آب شرب و سالم در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: شهرک علم و فناوری شهرستان ملارد که بیش از ۲۰۰ شرکت در این مجموعه فعال خواهند بود زمینه اشتغال خوبی برای این شهرستان ایجاد خواهد کرد.

شهرداری,شهرداری شهر,پرتال شهرداری,سايت شهرداری,اخبار شهرداری,خبر شهرداری,شهردار,شهردار شهر,تلفن شهرداری,آدرس شهرداری,ماليات شهرداری

ادامه مطلب...


رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: قانونمداری، قانونگرایی، بی‌طرفی و حفظ اعتماد مردم همواره باید سرلوحه کار مجریان انتخابات باشد؛ چرا که وزارت کشور هم مسئول برگزاری انتخابات و هم مسئول حسن اجرای انتخابات است.

شکراله حسن بیگی در جلسه ستاد انتخابات استان تهران که در شهرستان قرچک برگزار شد اظهار داشت: امام خمینی(ره) نظر و رأی مردم را تعیین کننده می‌دانستند؛ انتخابات در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می‌شود ولی گاهاً این رویداد جنبه ظاهری داشته اما تفاوت برگزاری انتخابات در کشور ما این است که رأی مردم مشروعیت دارد و از اصول بنیادین نظام محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه از مهرماه سال گذشته در استانداری و شهرستان‌های استان آغاز شد بیان کرد: از وظایف مجریان انتخابات به عنوان دلسوزان نظام این است که باید حافظ و پاسدار اندیشه امام راحل و خون شهدای گرانقدر باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: قانونمداری، قانونگرایی، بی‌طرفی و حفظ اعتماد مردم همواره باید سرلوحه کار مجریان انتخابات باشد؛ چرا که وزارت کشور هم مسئول برگزاری انتخابات و هم مسئول حسن اجرای انتخابات است.

حسن بیگی سپس گفت: همه ما دارای تفکرات سیاسی هستیم اما نباید این تفکرات را در روند برگزاری انتخابات دخیل کنیم که در استان تهران تأکید داریم بی‌طرفی و قانونمندی همواره نمود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع امنیت انتخابات از مسائل بسیار مهم بوده که برای آن در سطح کشور و استان تهران برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته و ضرورت دارد در شهرستان‌ها نیز به این موضوع با جدیت نگاه شود و دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی بر اساس وظیفه ذاتی تمام توان خود را بکار گیرند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران تاکید کرد: حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به عنوان یک جایگاه سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده، پشتوانه و سرمایه کشور به شمار می‌رود، از این رو همه ادارات و ارگان‌ها و تمام دلسوزان باید برای این موضوع تلاش کرده و در فرصت باقی‌مانده وظیفه خود در قبال ارزش‌های انقلاب اسلامی را به نحو مطلوب انجام دهند.

ادامه مطلب...


رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: در مجموع ۷ روز ثبت نام داوطلبین میاندوره ای مجلس خبرگان ۵۴ داوطلب ثبت نام نهایی شدند و پرونده یک داوطلب در حال بررسی است که در صورت تکمیل ثبت نام ۵۵ داوطلب نهایی می شود.

شکرالله حسن بیگی در مورد وضعیت ثبت نام داوطبین انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان اظهار داشت: ثبت نام از داوطلبین انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان از ۱۳ فروردین تا ۱۹ فروردین ساعت ۱۸ ادامه داشت.

وی افزود: در پی رحلت آیت ها امینی، آیت ها تسخیری و آیت ها بطحایی، سه کرسی از ۱۶ کرسی خبرگان در استان تهران خالی شده که در انتخابات ۲۸ خرداد وضعیت این سه کرسی مشخص می شود.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: در مجموع ۷ روز ثبت نام ۵۴ داوطلب ثبت نام نهایی و قطعی شدند و پرونده یک داوطلب در حال بررسی است که در صورت تکمیل ثبت نام ۵۵ داوطلب نهایی می شود.

حسن بیگی سپس گفت: بررسی صلاحیت ها و بقیه موارد مرتبط با داوطبین مجلس خبرگان به عهده شورای نگهبان است و فقط در جلسه ای با حضور هیئت نظارت استان تهران با حضور آقای فرهاد رهبر در مورد تبلیغات نامزدین مجلس خبرگان، زمان و نحوه استفاده نامزدین از ظرفیت صدا و سیما برای تبلیغات تصمیم گیری می شود.

خبرتهران,خبر تهران,شهرداری,پرتال شهرداری,سايت شهرداری,اخبار شهرداری,خبر شهرداری,شهردار,شهردار شهر,تلفن شهرداری,آدرس شهرداری,ماليات شهرداری,شورای شهر,شورای شهرستان,شورای اسلامی شهر,خبرتهران ,خبر تهران,اخبار تهران,شهرداری تهران,یارانه,استانداری تهران,فرمانداری تهران,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری, بلیت,سفر,سفر ارزان,اداره کل تهران,قیمت ارز,قیمت دلار,بخشداری,دهیاری,شورای اسلامی شهر,پرسپولیس,استقلال,لیگ برتر

ادامه مطلب...


استاندار تهران با اشاره به لزوم ایجاد ثبات و آرامش برای برگزاری انتخابات و پرهیز از ایجاد هرگونه شائبه بر عدم تغییر مدیران در آستانه انتخابات تاکید کرد.

انوشیروان محسنی بندپی در نخستین جلسه شورای اداری استان تهران در سال 1400 ضمن قدردانی از فرمانداران، بخشداران، شهرداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی و تعامل و انسجام ایجاد شده میان دستگاه‌های نظارتی، اظهار داشت:‌ خوشبختانه با هماهنگی ایجاد شده اقدامات اثربخشی انجام شده و وحدت و هماهنگی موجود شرایط خدمت‌رسانی در استان تهران را اثربخش‌تر کرده است.
 
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین رویداد پیش رو در سال جاری انتخابات است افزود: در استان تهران و حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر چهار انتخابات برگزار می‌شود که طی آن سه نماینده برای مجلس خبرگان رهبری، یک نماینده برای مجلس شورای اسلامی  و همچنین انتخابات شوراها و ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
 
استاندار تهران عنون کرد:‌ اقدامات خوبی در حوزه سیاسی انجام شده که به صورت ویژه در برگزاری انتخابات باید استمرار پیدا کند و در انتخابات دستگاه‌های اجرایی باید بی‌طرف باشند و اعمال قانون را در دستورکار قرار دهند و در جهت افزایش مشارکت مردم گام بردارند.
 
محسنی بندپی سپس گفت:‌ همه دستگاه‌های استان برای برگزاری انتخابات باید همکاری لازم را داشته باشند و از سوی دیگر نسبت به تغییر مدیران شهرستانی دقت داشته باشند که هیچ تغییری نداشته باشیم به ویژه در حوزه سیاسی تغییری همچون تغییر بخشدار و مدیرکل متوقف شود تا نسبت به ایجاد ثبات و بهره‌گیری از نیروهای موجود حرکت کنیم.

خبرتهران,خبر تهران,شهرداری,پرتال شهرداری,سايت شهرداری,اخبار شهرداری,خبر شهرداری,شهردار,شهردار شهر,تلفن شهرداری,آدرس شهرداری,ماليات شهرداری,شورای شهر,شورای شهرستان,شورای اسلامی شهر,خبرتهران ,خبر تهران,اخبار تهران,شهرداری تهران,یارانه,استانداری تهران,فرمانداری تهران,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری, بلیت,سفر,سفر ارزان,اداره کل تهران,قیمت ارز,قیمت دلار,بخشداری,دهیاری,شورای اسلامی شهر,پرسپولیس,استقلال,لیگ برتر

ادامه مطلب... 


معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران با اشاره به شنیده شدن صدای آژیر شب گذشته در غرب تهران گفت: اخلال در سیستم هشدار یکی از سازمان ها در شهرک آزمایش به سبب باراش باران موجب شنیده شدن این صدا در مناطق 2 و 5 شده است.

حمیدرضا گودرزی در مورد شنیدن صدای آژیر در شب گذشته اظهار داشت: بررسی های اولیه نشان داد به سبب بارش باران اخلالی در سیستم هشدار یکی از سازمان ها در شهرک آزمایش به وجود آمده که همین موضوع موجب شنیده شدن این صدا در آن منطقه شده است.
 
وی ادامه داد: تا زمان حضور اپراتورها برای حل این مشکل صدای آژیر در مناطق ۲ و ۵ شنیده شده که از شهروندان پوزش می طلبیم.
 
معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران عنوان کرد: همچنین پرواز تورکیش ایر که مقرر شد در فرودگاه امام خمینی لندینگ کند به سبب تشخیص خلبان که شرایط فرود فراهم نبوده به باکو برمی گردد و ساعت ۳ صبح مجددا در فرودگاه امام به زمین می نشیند.

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

 

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

کوتاه کننده لینک

آپلود عکس

آپلود عکس "آپلودآپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

کوتاه کننده لینک

آپلود عکس