ادامه مطلب... 


استاندار تهران گفت: آمار جرائم سرقت در غرب استان تهران ۶ درصد کاهش یافته و در حوزه زیرساختی تعداد قابل توجهی خودرو و موتورسیکلت اضافه و چندکلانتری تاسیس شده است.​​​​

محسن منصوری در حاشیه نشست با فرمانده انتظامی ویژه غرب استان که به مناسبت هفته فراجا در سالن جلسات ستاد این فرماندهی در شهریار برگزار شد، اظهار داشت: نیروی انتظامی با کار شبانه روزی و جهادی، برخی کمبودهای احتمالی در حوزه ی امنیت را جبران میکند.حضور اعتقادی و شبانه روزی پرسنل فراجا مبین و موید این موضوع است.    

استاندار تهران عنوان کرد: طی این نشست آخرین وضعیت امنیتی و شرایط کشور مورد تحلیل قرار گرفت و بحث‌های کاری نیز مطرح شد.منصوری همچنین با اشاره به برگزاری کمیسیون مبارزه با سرقت غرب استان تهران خاطرنشان کرد: باتوجه به گزارش ارائه شده، حدود ۶ درصد آمار جرائم سرقت در غرب استان تهران حدفاصل دو جلسه اخیر، کاهش یافته که نشان از طراحی و برنامه‌ریزی است.   

استاندار تهران ادامه داد: در حوزه لجستیک و زیرساخت منطقه غرب استان تقویت شده و تعداد قابل توجهی خودرو و موتورسیکلت به این ناوگان اضافه و کلانتری‌هایی تاسیس شده است.وی با بیان اینکه در جمع‌آوری معتادین متجاهر اقدامات خوبی انجام شده، تصریح کرد: در تامین امنیت و کاهش سرقت در غرب استان تهران فعالیت‌های قابل توجهی انجام شده است.   

استاندار تهران در مورد وضعیت بیمارستان امام خمینی(ره) شهریار اظهار داشت: سرکشی مرتب از بیمارستان انجام می‌شود و کار عمرانی به‌خوبی پیش می‌رود، البته افت‌‌وخیزهایی در کار هست اما سعی می کنیم طبق برنامه زمان‌‌بندی که ریاست جمهوری اعلام کردند کار انجام شود.

ادامه مطلب...


استاندار تهران گفت: مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار می شود.

محسن منصوری در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار داشت: تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس احترام به عقبه و تاریخ جمهوری اسلامی ایران است و از جهت دینی و ملی اهمیت دارد.
وی ادامه داد: مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس استان ۳۰ شهریور ماه همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس برگزار می شود.
استاندار تهران عنوان کرد: ۳۰۰ نفر از پیشکسوتان در برنامه متمرکز در موزه ملی و ۸۵ هزار نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس در شهرستان های استان تجلیل و تقدیر می شوند.
منصوری با اشاره به مصوبات گذشته این شورا با محوریت نهادینه سازی ارزش های دفاع مقدس، طرح جامع دانش نامه استانی دفاع مقدس و طرح تاریخ شفاهی پیشکسوتان بر کمی سازی معیارهای ارزیابی تاکید کرد.

ادامه مطلب...


جلسه کارگروه امور زیربنایی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران برگزار شد.

چهاردهمین جلسه کارگروه امورزیربنایی به ریاست عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران و  باحضور مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران و سایر اعضاء در برگزار شد.
در این جلسه موارد مربوط به خارج از حریم ارسالی از سوی فرمانداری شهرستان ری، پیشوا، دماوند، فیروزکوه، رباط کریم، شهریار و پاکدشت مطرح شد. همچنین موارد مربوط به حریم شهرهای وحیدیه، قدس، صفادشت و ملارد بررسی شد.
بخش دیگری از جلسه اختصاص به بررسی موارد مربوط به محدوده شهرهای لواسان، اسلامشهر و چهاردانگه پیدا کرد و آخرین مورد دستور کار جلسه امروز نیز بررسی الحاق به محدوده شهر آبعلی بود.

ادامه مطلب...


آیت‌الله رییسی از روستای سیل‌زده مزداران فیروزکوه بازدید کرد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور از مناطق سیل زده شهرستان فیروزکوه بازدید کرد.

 رئیسی در جمع مردم سیل زده روستای مزداران بیان کرد: در حال حاضر ۶۶۰ نقطه در کشور دچار سیل شده‌اند و نیروهای امداد با تمام توان در حال امداد رسانی به مردم هستند.

گفتنی است عملیات امداد رسانی به مناطق سیل زده شهرستان فیروزکوه به فرماندهی محسن منصوری استاندار تهران و همراهی نیروهای امدادی و داوطلب در حال انجام است.

ادامه مطلب...


استاندار تهران گفت: در فیروزکوه ۱۱ نفر ، امامزاده داوود ۱۹ نفر ، دماوند یک نفر، پردیس ۴ نفر ، شمیرانات یک نفر و در مجموع ۳۶ نفر در استان تهران بر اثر سیل فوت کردند.

محسن منصوری ضمن تسلیت به خانواده های جانباختگان حادثه سیل و آرزوی سلامت برای مصدومین این حادثه اظهار داشت: دستگاه های امدادی و خدماتی حضور پررنگی در روستای مزداران فیروزکوه دارند تا در کمترین زمان بهترین خدمات ارائه شود.

وی ادامه داد: به لحاظ تجهیزات منطقه اشباع شده و به لحاظ نیروی انسانی هم در روستای مزداران بیش از ۱۵۰۰ نفر از دستگاه‌های مختلف شامل هلال احمر، شهرداری ها و فرمانداری‌ها در حال خدمات رسانی هستند و کارها به سرعت پیش می رود.

استاندار تهران به حضور گسترده مسئولین کشور به ویژه رئیس جمهور در شهرستان فیروزکوه اشاره کرد و گفت: شخص رئیس جمهور در کمتر از ۱۲ ساعت چهار بار از بنده پیگیر وضعیت سیل زدگان بودند که نشان از دغدغه مندی ایشان است که شبانه روز مسائل را دنبال می‌کنند و تمام امکانات دولت بسیج شده تا مشکلات به حداقل برسد.

منصوری در مورد وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان در امامزاده داوود بیان کرد: کارهای اولیه و پیدا کردن مفقودین در امامزاده داوود انجام شده و اکنون عملیات لایروبی و خارج کردن گل و لای از امامزاده به اتمام رسیده و مغازه ها و رستوران اطراف در حال انجام است و هزار نفر دیروز و امروز در حال خدمات رسانی در این منطقه هستند و اکنون باید وارد فرآیند اصلاح و بازسازی شویم.

وی در مورد تعداد فوتی های ناشی از سیل در استان تهران گفت: در فیروزکوه ۱۱ نفر، امامزاده داوود ۱۹ نفر، دماوند یک نفر، پردیس ۴ نفر، شمیرانات یک نفر و در مجموع ۳۶ نفر در استان تهران بر اثر سیل فوت کردند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: چهار نفر مفقودی در فیروزکوه داریم و به صورت غیررسمی طبق اعلام مسافرین دو نفر مفقودی در پردیس اعلام شده که اقدامات برای تعیین تکلیف وضعیت آنها ادامه دارد.

ادامه مطلب...


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بر تسریع در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ تاکید کرد.

حشمت اله عسگری در جلسه کارگروه بررسی و تصویب طرح های تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه با اشاره به کند بودن روند پرداخت این تسهیلات توسط بانک های عامل اظهار داشت: تاکنون حدود ۲۵۴ میلیارد تومان از طرح های معرفی شده، انعقاد قرارداد شده که با توجه به حجم طرح های معرفی شده به بانک و فرصت زمانی استفاده از این تسهیلات رقم قابل قبولی نمی باشد.

وی با تاکید بر ضرورت شتاب روند پرداختی ها افزود: هر گونه اهمال و سهل انگاری در این زمینه پذیرفتتی نیست و انتظار می رود ظرف دو هفته آتی رقم پرداختی بانک ها به متقاضیان سرعت یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران عنوان کرد: تاکنون ۷۳۴ طرح در بخش های مختلف اقتصادی استان با اعتباری بالغ بر ۵۳ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۷۰۳۵ نفر تصویب و به بانک های عامل معرفی شده اند.

گفتنی است میراث فرهنگی ۱۱۶ طرح، جهاد کشاورزی ۱۴۹ طرح، صمت ۱۳۲ طرح، راهداری ۵۱ طرح، بازآفرینی شهری ۱۹۳ طرح، ارتباطات و فناوری اطلاعات ۷ طرح، ورزش و جوانان ۸ طرح، معاونت علمی ریاست جمهوری ۷۰طرح و سازمان هواپیمایی ۳ طرح به بانک های عامل از طریق کارگروه معرفی کرده اند.

ادامه مطلب...


استاندار تهران با اشاره به لزوم اطلاع رسانی ظرفیت های گردشگری استان از اتخاذ تمهیدات خدمات سفر خبر داد.

محسن منصوری در نخستین جلسه ستاد خدمات سفر استان تهران با اشاره به لزوم آمادگی دستگاه ها اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های استان تهران به ویژه در حوزه گردشگری به خوبی بهره بگیریم و به منظور آشنایی صحیح در مورد این ظرفیت‌ها باید اطلاع‌رسانی دقیق انجام شود.

وی افزود: باید رویکرداقتصادی استان به سمت گردشگری سوق پیدا کند، در این راستا ظرفیت هایی همچون گردشگری زیارت با معرفی اماکن متبرکه و امامزادگان، ظرفیت‌های ورزشی و تاریخی از جمله در ری و ورامین به درستی مورد بهره‌برداری قرار گیرد، در موضوع گردشگری سلامت نیز بهترین بیمارستان‌ها و خدمات مربوط به استان تهران است.

منصوری با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های گردشگری بهره بگیریم و سرمایه‌گذاری در این بخش را جذب کنیم، گفت: در حوزه هتل‌سازی نیز باید اقدامات مناسب انجام شود و از سوی دیگر اقدامات فرهنگی نیز با کمک صداوسیما و رسانه‌ها انجام شود.

وی با اشاره به لزوم تشکیل ستادهای متناظر شهرستانی و برنامه‌ریزی لازم برای سفرهای نوروزی تصریح کرد: مجموعه شهرداری‌ها به ویژه شهرداری تهران باید برای فضاسازی شهر برنامه‌ریزی خاصی را داشته باشند چراکه این موارد حال و هوای مردم را تغییر می‌دهد، البته باید به بحث‌های محتوایی نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

استاندار تهران در ادامه گفت: مباحث امنیتی و انتظامی نیز در شورای تامین مطرح شده و کشیک‌ها و امور کنترلی باید قبل از ایام عید و در ایام عید تشدید شود، بخشی از این کار بر عهده نیروی انتظامی و بخش دیگر توسط راهور انجام می‌شود، به علاوه پایگاه‌های شبانه‌روزی اورژانس، هلال‌احمر و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز باید برپا باشند و ستاد مدیریت بحران از چند روز مانده به عید باید در حالت آماده‌باش قرار گیرند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در حوزه راهداری برخی اصلاحات نیازمند هزینه چندانی نیست و تنها باید ساماندهی صورت گیرد، همچنین آموزش و پرورش نیز در حوزه اسکان در سطح استان تهران اقدامات لازم را انجام دهد؛ از سوی دیگر دستگاه‌های خدمت‌رسان در ایام پایانی سال و تعطیلات باید موضوع خدمت‌رسانی را به صورت جدی دنبال کنند.

منصوری اظهار داشت: شهرستان‌هایی که محل عبور مسافرین هستند از جمله ری، فیروزکوه و پاکدشت باید بیشتر از سایر شهرستان‌ها، مسیرها را به لحاظ خدماتی و زیباسازی مورد توجه قرار دهند تا سفرهای خوبی برای مردم پیش‌بینی کنیم.

استاندار تهران تاکید کرد: اتخاذ تمامی این تمهیدات منوط به شرایط فعلی و عدم اجرای محدودیت‌های کرونایی است و اگر متاثر از شرایط کرونا، ستاد ملی تصمیمات جدیدی اتخاذ کند، متناسب با آن عمل می کنیم.

ادامه مطلب...


مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری تهران بر لزوم مهارت آموزی زنان روستایی به عنوان مانعی در برابر مهاجرت تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ ثریا شارقی با اشاره به اهمیت آموزش در روستاها اظهار داشت: یکی از راه هایی که می تواند باعث توسعه مشاغل خانگی و مانع مهاجرت روستاییان شود، توسعه آموزش و مهارت به ویژه در زمینه مشاغل خانگی می باشد.

وی افزود: منظور آموزش های سنگین، سخت و طولانی نیست بلکه آموزش چند ساعته یک مهارت می تواند زندگی معیشتی یک فرد را متحول کند ولی از آنجا که این شرایط در روستاها کمتر فراهم است یا اطلاعات خانواده ها کامل نیست موفقیت در این موارد کمتر می باشد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری تهران عنوان کرد: دولت باید تسهیل گری کند و گام نخست را بردارند؛ در این راستا ۳۳۰ شغل و حرفه خانگی در استان تهران تعریف شده، به عنوان نمونه زیور آلات، فرش، تراش سنگ ها قیمتی، کشت زعفران و قارچ، حوله بافی، پارچه‌بافی و غیره که با حمایت معاونت زنان ریاست جمهوری به شکل پایلوت انجام دادیم.

شارقی سپس گفت: علاقه مندی زنان روستایی به ویژه جوانان تحصیل‌کرده روستایی جالب بود و ایجاد انگیزه کرد مثلاً آموزش رشته حوله بافی و پارچه بافی سنتی که از هنرهای در حال منسوخ شدن می باشد توسط یک استاد در استان برگزار شد که با استقبال زیادی روبرو شد که نشان می دهند به عنوان دولت و تسهیل گر در زمینه توسعه مشاغل خانگی باید بیشتر تلاش کنیم.

ادامه مطلب...


مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تهران گفت: با توجه به شرایط کرونایی تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برنامه های مختلف این هفته می باشد.


علی رضوان با اشاره به اهمیت هفته پدافند غیرعامل اظهار داشت: هفته پدافند غیرعامل فرصتی است که با اجرای برنامه‌های مفید، متنوع، فراگیر و هدفمند شاهد معرفی دستاوردهای دستگاه‌های اجرایی به ویژه دستگاه های دارای زیر ساخت، فرمانداری ها و شهرداری ها در حوزه‌های تخصصی، عمومی و نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل در میان مسئولان، کارشناسان و آحاد جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه فلسفه هفته پدافند غیرعامل نهادینه سازی این فرهنگ است، افزود: دستورالعمل های اجرایی در خصوص پدافند غیرعامل به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شده است که شامل چند مولفه برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی، رزمایش‌ها، تبلیغات محیطی و غیره می باشد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تهران با بیان اینکه با توجه به شرایط کرونایی تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برنامه های مختلف این هفته می باشد، تصریح کرد: همایش ها به شکل مجازی برگزار می‌شود و در رزمایش‌ها به ویژه دستگاه های دارای زیرساخت تأکید شده تا پروتکل‌ها رعایت شود.

رضوان با بیان اینکه یکی از موارد قابل توجه در زمینه رعایت پدافند غیرعامل مشکل اخیر پمپ بنزین ها بود، گفت: مردم آگاهی داشتند و همراه و همگام با مسئولین بودند چرا که می‌دانستند این اقدام از اهداف دشمن در جهت فاصله گذاری بین مردم و مسئولان است.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش شهر تهران دوره آموزش عمومی ۱۸ ساعته در زمینه پدافند غیر عامل برای ۵۳ هزار نفر از فرهنگیان برگزار کرده که ۹۵۴ هزار نفر ساعت را دربرمی‌گیرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تهران تصریح کرد: دیروز رزمایش تب کریمه کنگو در شهرستان رباط کریم با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شده تا سنجش آمادگی دستگاه‌های دخیل صورت گیرد؛ رزمایش قطعی برق نیز در اولین روز از هفته پدافند غیرعامل برگزار شد.

رضوان با اشاره به اینکه شعار این هفته "پدافند غیرعامل، ایران پایدار" می باشد، افزود: سطح اجرایی برنامه ها ملی _دستگاهی، استانی، شهرستانی و شهری است، در این راستا رزمایش های که شهرداری در نظر گرفته در زمینه پدافند شیمیایی، پرتوی و سایبری برگزار شده ضمن اینکه پدافند پرتوی نیز در بیمارستان شریعتی برگزار شد.

ادامه مطلب...


استاندار تهران از درخواست استان تهران برای استقرار بیمارستان صحرایی در شهرستان بهارستان توسط ارتش خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی در شهرستان بهارستان اظهار داشت: این شهرستان با جمعیت ۷۰۰ هزار نفری تنها ۱۲۰ تخت بیمارستانی دارد و از ارتش درخواست کردیم بیمارستانی صحرایی در محوطه بیمارستان این شهرستان به کمک دانشگاه علوم پزشکی احداث کنند.

وی در مورد قطعی برق در شهرستان های استان تهران نیز افزود: دستگاه های خدمت رسان همچون آب، برق و گاز مکلف شدند در هیچ زمانی برق بیمارستان ها را قطع نکنند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت اکسیژن برای بیماران که با قطع برق میزان اکسیژن کاهش پیدا می کند، دستگاه های خدمت رسان مکلف هستند برق را برای بیمارستان ها قطع نکنند و از سوی دیگر فرمانداران نیز باید نسبت به استقرار دیزل ژنراتورها در بیمارستان ها اقدام کنند.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,خبر تهران,خبرتهران,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

/> "آپلودآپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

کوتاه کننده لینک

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس