ادامه مطلب...


استاندار تهران گفت: زنان کشور ما، نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و بخش بسیار موثر و عامل پیش برنده در قدرت تولید ملی هستند.

به گزارش خبرتهران ؛ علیرضا فخاری استاندار تهران و رئیس ستاد کنگره ملی شهدای پایتخت در مراسم نخستین یادواره شهدای زن در وزارت کشور اظهار داشت: امروز فرصتی شد تا در سلسله برنامه‌هایی برای تامین زیر ساخت‌های کنگره بزرگ به منظور یادآوری خاطرات شهدای پایتخت که در اسفند ماه برگزار می‌شود حضور یابیم که نقطه عطفی برای پیمان همه ما با شهدای عزیزاست.
 
وی ادامه داد: این پیش کنگره تحت عنوان شهدای بانوان گرامی با ۵۶۰ شهید است که جان خود را در مسیر و اهداف انقلاب اسلامی تقدیم کردند.
 
فخاری با اشاره به نقش موثر بانوان در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: زنان کشور ما، نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و بخش بسیار موثر و عامل پیش برنده در قدرت تولید ملی هستند.
 
وی با تاکید بر فلسفه وجودی بانوان در به معراج رساندن و قدرت‌بخشی به مردان افزود: امروز شاهدیم به برکت شهادت ۵۶۰ فرشته آسمانی جایگاه رفیع زنان ما نه تنها در کشور بلکه در جامعه جهانی و نه تنها در منزل بلکه در بعد همه شخصیت‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تلالو دارد.
 
استاندار تهران عنوان کرد: ما قبول داریم که خون شهید جوشش دهنده و برپا کننده حرکتی است از درون، برای ساخت انسان که زنان در این مسیر در خط مقدم هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: مردان به پشتوانه همسرانشان مقاومت می‌کنند و این یک ترکیب الهی است و این اراده از سرپنجه تدابیر انقلابی زنان است که مردان مقاومتی دو چندان پیدا می‌کنند و ما می‌بالیم به جامعه بزرگ واثربخش و منت گذاران همسران شهدا برای تعالی انقلابی اسلامی.
 
فخاری مطرح کرد: هرگاه در جامعه نقطه ضعفی حادث شد یقین داریم جبران کننده آن نقطه ضعف همسران و بانوان ما هستند و امروز اگر دشمنان در این مسیر، مفسده‌ای ایجاد می‌کنند، بانوان در خط مقدم مبارزه با آن هستند. این عقبه محکم تولید کننده قدرت ملی و تکیه‌گاه مطمئن برای ترویج فرهنگ ناب انقلابی و پیشبرد اهداف آن به پشتوانه بانوان است

ادامه مطلب...

به گزارش پرتال خبری خبرتهران ؛ علیرضا فخاری در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره ۵ هزار و ۳۰۰ شهدای دانش آموز که با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش و دیگر مسئولان در سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن برگزار شد، با اشاره به جایگاه شهدا اظهار داشت: آنچه تجربه کردیم و بر اساس اسناد تاریخی که تا به امروز ثبت شده، هیچ مقامی بالاتر از مقام شهید و شهادت پیدا نشده است.
 وی با تقدیر از خانواده شهدا افزود: طبق فرموده امام شهدا، شهید به وجه الله نظر می کند که هر کسی چنین توانی را ندارد و شهیدی که به وجه الله نظر می کند به مقام محمود می رسد، کسی که به این مقام می رسد موجب دعا و ثنا می شود و ما با استقاثه از شهدا تلاش می کنیم چنین وجهی پیدا کنیم.
 
استاندار تهران عنوان کرد: جایگاه ربانی و بلند شهدا همواره مورد تکریم است که این تکریم یک امر الهی است و ما اراده نمی کنیم بلکه به امر خدا انجام می‌شود.
 
فخاری با اشاره به این مراسم که به همت اداره کل آموزش و پرورش تهران انجام شد، گفت: آنچه از مقام شهدا در زمینه ایثار، گذشت، تقوا، امر به معروف و نهی از منکر، دفاع از آرمان های جمهوری اسلامی و دفاع از حق و حقیقت و جان سپاری در این مسیر می‌آموزیم، درس‌هایی برای امروز است.
 
وی افزود: امروز همه ما تکلیف داریم تا در مسیر شهدا حرکت کنیم و تا زمانی که زنده ایم، این تکلیف از ما برداشته نمی شود، چراکه ما ماندیم تا خدمت کنیم.
 
استاندار تهران با اشاره به جایگاه شهدای دانش آموز تصریح کرد: شهدای دانش آموز از ۱۳ آبان سال ۵۷ نقش آفرینی کردند و حتی قبل از آن در سال ۴۲ و سپس افرادی همچون شهید فهمیده ها که نمونه های بعدی بودند که حکایت از جایگاه شهدای دانش آموز در دفاع مقدس دارد.
 
فخاری خاطرنشان کرد: چنین مراسمی بهانه ای است تا یادآور شویم که برای خدمت به جامعه، اسلام، فرزندان انقلاب، خانواده شهدا و سربلندی ایران اسلامی باید تا پای جان پیش برویم و اگر امروز خط مقدم جنگ تن به تن نیست، در جایگاه خدمت سرفصل شهدای خدمت ایجاد کنیم.

ادامه مطلب... 


استاندار تهران در مورد حادثه ریزش ساختمان های ناایمن منطقه ۱۹ گفت:باید با تجاوزگران به حقوق مردم برخورد جدی کرد.

به گزارش پرتال خبرتهران ؛ علیرضا فخاری در حاشیه بازدید از وضعیت ریزش ساختمان‌های ناایمن منطقه ۱۹ با اشاره به مافیای ساخت و ساز در حریم تهران اظهار داشت: یکی از دلایل مربوط به بزه های ساختمانی، عدم برخورد جدی با متخلفین ساخت و ساز غیرمجاز است.
 
وی ادامه داد: از دستگاه قضا خواهش می‌کنیم  با افرادی که متخلف هستند و به قانون احترام نمی‌گذارند، برخورد شود و برای آنها اشد مجازات را درخواست می‌کنیم.
 
استاندار تهران تاکید کرد: در حوزه نظارت همه افراد باید به وظایف خود عمل کنند و باید با تجاوزگران به حقوق مردم برخورد جدی کرد.
 
فخاری با بیان اینکه  باید با سازنده متخلف برخورد کرد و اگر قانون وجود ندارد باید قانون تدوین کرد، گفت: نوع ساخت و سازی  این محدوده نشان می‌دهد که ساختمان‌ها از ایمنی لازم برخوردار نیستند.
 
وی خاطرنشان کرد: آنچه در این حادثه رخ داده، نشان می‌دهد یک ساختمان تخریب شده و با ضربه ۴ ساختمان دیگر که البته غیرمجاز بوده تخریب می‌شود.
 
استاندار تهران با اشاره به جرم سازنده متخلف افزود: سه نوع جرم برای سازنده متخلف وجود دارد یکی عدم ساخت صحیح، دیگری خلاف قانون ساختن و سوم عدم دقت استحکام ساختمان است.
 
فخاری در ادامه در مورد برخورد با متخلفین این حادثه تاکید کرد: هماهنگی با قوه قضائیه انجام شده و منتظر پاسخ قاطع هستیم.

ادامه مطلب...


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: در حوزه تامین مرغ مشکل نداریم و بعد از ماه مبارک رمضان میزان واردات افزایش پیدا می‌کند.

محمد علی‌مهری در جلسه تنظیم بازار با اشاره به وضعیت قیمت اقلام اساسی اظهار داشت: نسبت به هفته گذشته پنج قلم کالا بیش از ۵ درصد افزایش داشته که از جمله آنها گوجه فرنگی بوده که به دلیل تغییر منبع تامین گوجه از بوشهر به جیرفت بوده و قیمت به ثبات می‌رسد.   

وی در مورد وضیت مرغ تاکید کرد: در حوزه تامین مرغ مشکل نداریم و بعد از ماه مبارک رمضان میزان واردات افزایش پیدا می‌کند، همچنین با توجه به جوجه‌ریزی انجام شده از اواسط اردیبهشت، مرغ به وضعیت مناسبی خواهد رسید.   

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: واحدهای بدون مجوز تعویض روغن، قیمت را افزایش می‌دهند که شناسایی این واحدها در دستورکار قرار گرفته، همچنین روند کاهشی قیمت لاستیک را شاهد هستیم و بازار لاستیک وضعیت آرامی دارد.   

علی‌مهری سپس گفت: بازرسی بازار شب عید و ماه مبارک رمضان نیز انجام شده و با توجه به اقدامات مشترکی که از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط صورت گرفته، بازرسی مناسب بوده و باید در طول هر سال این روند استمرار داشته باشد.   

گفتنی است در این جلسه وضعیت، میزان و قیمت میوه عرضه شده در ایام عید و همچنین وضعیت اقلام دیگر از جمله لوازم خانگی، شکر، برنج و غیره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ادامه مطلب...

هشتمین جلسه کارگروه رفع موانع سرمایه‌گذاری به ریاست سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران برگزار شد.


به گزارش خبرتهران ، هشتمین جلسه کارگروه رفع موانع سرمایه‌گذاری مشترک با یازدهمین جلسه کمیته اقدام اقتصادی و مقابله با تحریم‌های استان تهران به ریاست محمد علی‌مهری سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران و با حضور بهزاد بهزادی مدیرکل اقتصادی استانداری و دیگر اعضا برگزار شد.

در این جلسه مشکلات مربوط به شهرک کفش اسلامشهر، میدان میوه‌و‌تره بار رباط‌کریم، احداث نیروگاه خورشیدی در اراضی ملی مطرح و دستورات لازم جهت رفع مشکلات اتخاذ شد.

گفتنی است در مورد مشکلات دامداران در اراضی شهرستان ری و واحد تولیدی نورد در شهرستان قرچک نیز مصوبات لازم از کمیته اقدام اقتصادی اخذ شد.

ادامه مطلب...

جلسه هماهنگی احداث شهرک صنعتی دولتی شهرستان ملارد به ریاست معاون استاندار تهران برگزار شد.


به گزارش خبرتهران ، به منظور رفع موانع و تسریع در اجرای مصوبه احداث شهرک صنعتی دولتی ملارد در ۷۴۶ هکتار از اراضی منابع طبیعی جلسه‌ای به ریاست محمد علی‌مهری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران و با حضور جابر کریمی فرماندار ملارد، حسین حق وردی نماینده مردم شریف حوزه مشق در مجلس، بهزادی مدیرکل امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری تهران، طبرسا مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، صادقی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران و نمایندگان جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری و امور مالیاتی در محل دفتر فرماندار ملارد برگزار شد.

در این جلسه پس از بحث و بررسی موارد مطرح شده جهت ارزش‌گذاری منطقه ای زمین های منابع طبیعی، مقرر شد امور مالیاتی نسبت به تعیین بلوک استقرار جهت ارزش گذاری منطقه ای تا ده روز آینده نسبت برگزاری کمیسیون تقویم اراضی اقدام نماید.

گفتنی است، با پیگیری مسئولان شهرستان ملارد، پس از ۱۴ سال مجوز احداث تنها شهرک صنعتی دولتی ملارد در سال جاری در دولت سیزدهم صادر شد

ادامه مطلب... 


استاندار تهران گفت: آمار جرائم سرقت در غرب استان تهران ۶ درصد کاهش یافته و در حوزه زیرساختی تعداد قابل توجهی خودرو و موتورسیکلت اضافه و چندکلانتری تاسیس شده است.​​​​

محسن منصوری در حاشیه نشست با فرمانده انتظامی ویژه غرب استان که به مناسبت هفته فراجا در سالن جلسات ستاد این فرماندهی در شهریار برگزار شد، اظهار داشت: نیروی انتظامی با کار شبانه روزی و جهادی، برخی کمبودهای احتمالی در حوزه ی امنیت را جبران میکند.حضور اعتقادی و شبانه روزی پرسنل فراجا مبین و موید این موضوع است.    

استاندار تهران عنوان کرد: طی این نشست آخرین وضعیت امنیتی و شرایط کشور مورد تحلیل قرار گرفت و بحث‌های کاری نیز مطرح شد.منصوری همچنین با اشاره به برگزاری کمیسیون مبارزه با سرقت غرب استان تهران خاطرنشان کرد: باتوجه به گزارش ارائه شده، حدود ۶ درصد آمار جرائم سرقت در غرب استان تهران حدفاصل دو جلسه اخیر، کاهش یافته که نشان از طراحی و برنامه‌ریزی است.   

استاندار تهران ادامه داد: در حوزه لجستیک و زیرساخت منطقه غرب استان تقویت شده و تعداد قابل توجهی خودرو و موتورسیکلت به این ناوگان اضافه و کلانتری‌هایی تاسیس شده است.وی با بیان اینکه در جمع‌آوری معتادین متجاهر اقدامات خوبی انجام شده، تصریح کرد: در تامین امنیت و کاهش سرقت در غرب استان تهران فعالیت‌های قابل توجهی انجام شده است.   

استاندار تهران در مورد وضعیت بیمارستان امام خمینی(ره) شهریار اظهار داشت: سرکشی مرتب از بیمارستان انجام می‌شود و کار عمرانی به‌خوبی پیش می‌رود، البته افت‌‌وخیزهایی در کار هست اما سعی می کنیم طبق برنامه زمان‌‌بندی که ریاست جمهوری اعلام کردند کار انجام شود.

ادامه مطلب...


استاندار تهران گفت: مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار می شود.

محسن منصوری در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار داشت: تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس احترام به عقبه و تاریخ جمهوری اسلامی ایران است و از جهت دینی و ملی اهمیت دارد.
وی ادامه داد: مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس استان ۳۰ شهریور ماه همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس برگزار می شود.
استاندار تهران عنوان کرد: ۳۰۰ نفر از پیشکسوتان در برنامه متمرکز در موزه ملی و ۸۵ هزار نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس در شهرستان های استان تجلیل و تقدیر می شوند.
منصوری با اشاره به مصوبات گذشته این شورا با محوریت نهادینه سازی ارزش های دفاع مقدس، طرح جامع دانش نامه استانی دفاع مقدس و طرح تاریخ شفاهی پیشکسوتان بر کمی سازی معیارهای ارزیابی تاکید کرد.

ادامه مطلب...


جلسه کارگروه امور زیربنایی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران برگزار شد.

چهاردهمین جلسه کارگروه امورزیربنایی به ریاست عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران و  باحضور مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران و سایر اعضاء در برگزار شد.
در این جلسه موارد مربوط به خارج از حریم ارسالی از سوی فرمانداری شهرستان ری، پیشوا، دماوند، فیروزکوه، رباط کریم، شهریار و پاکدشت مطرح شد. همچنین موارد مربوط به حریم شهرهای وحیدیه، قدس، صفادشت و ملارد بررسی شد.
بخش دیگری از جلسه اختصاص به بررسی موارد مربوط به محدوده شهرهای لواسان، اسلامشهر و چهاردانگه پیدا کرد و آخرین مورد دستور کار جلسه امروز نیز بررسی الحاق به محدوده شهر آبعلی بود.

ادامه مطلب...


آیت‌الله رییسی از روستای سیل‌زده مزداران فیروزکوه بازدید کرد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور از مناطق سیل زده شهرستان فیروزکوه بازدید کرد.

 رئیسی در جمع مردم سیل زده روستای مزداران بیان کرد: در حال حاضر ۶۶۰ نقطه در کشور دچار سیل شده‌اند و نیروهای امداد با تمام توان در حال امداد رسانی به مردم هستند.

گفتنی است عملیات امداد رسانی به مناطق سیل زده شهرستان فیروزکوه به فرماندهی محسن منصوری استاندار تهران و همراهی نیروهای امدادی و داوطلب در حال انجام است.

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

/> "آپلودآپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

کوتاه کننده لینک

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس