ادامه مطلب...


استاندار تهران جهت مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز اقدامات عملیاتی را پیگیری می کند.

کاربری اراضی همواره به‎مثابه معضلی اساسی در کشور مطرح بوده که ضمن آن بسیاری از اراضی کشاورزی، منابع طبیعی و غیره از کارویژه خود خارج شده، و به مکان‎هایی تفریحی جهت خوش‎گذرانی طیفی خاص و کوچک از شهروندان جامعه بدل شده‎ که علاوه بر تخریب و آسیب‌های جدی به محیط زیست، بسیاری از اراضی مولد منابع طبیعی از چرخه تولید خارج شده‌اند.   مقابله با این معضل دیرینه به یکی از اولویت های مهم دولت سیزدهم تبدیل شده و آیت الله رئیسی ضمن تاکید مستمر بر این امر، بر پیگیری اقدامات عملیاتی در این زمینه تاکید کرده است.   

در این میان با توجه به وسعت سرزمینی استان تهران و حساسیت نسبت به اراضی استان به ویژه در شهرستان هایی همچون دماوند، شمیرانات و شهریار به عنوان ریه های تهران، حفظ اراضی اولویت بوده و علیرضا فخاری به عنوان سکاندار استان تهران در جلسات مختلف خطاب به معاون عمرانی، فرمانداران، شهرداران، بخشداران و دیگر مسئولان ضمن تاکید بر شناسایی نظام مسائل استان با اولویت حفظ اراضی، اجرای اقدامات عملیاتی و اثربخش در این حوزه را مورد تاکید قرار داده است.  

بر همین اساس جلسات مقابله با ساخت و سازهای هر شهرستان با حضور فرمانداران، شهرداران و روسای دستگاه های به ریاست معاون عمرانی استاندار تهران در استانداری برگزار و ضمن احصا وضعیت ساخت و سازها و مرور اقدامات دستگاه ها، به شکل مبسوط پیشنهادات عملیاتی جهت تسریع در فرآیند مزبور انجام شد.   

علیرضا فخاری با اشاره به آمار تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز طی دو سال اخیر در سطح استان اظهار داشت: 13 هزار و 740 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در سال 1401 و  در سه ماه اول سال جاری 3 هزار 874 مورد تخریب چنین ساخت وسازهایی در سطح استان انجام شده است.   

وی در مورد وضعیت شهرستان دماوند ادامه داد: 319 هزار و 536مترمربع اراضی در شهرستان دماوند طی سال 1401 آزاد شده، در این راستا 2 هزار و 224 پرونده ساخت و ساز غیرمجاز به مقام قضایی ارجاع شده و 2 هزار و 976مورد تخریب و قلع و قمع صورت گرفته است.   

استاندار تهران عنوان کرد: در سه ماه ابتدای سال جاری 413 هزار و 38 مترمربع از اراضی شهرستان دماوند آزاد شده، 3190 مورد توقف عملیات ساختمانی صورت گرفته و تعداد 940 مورد پروند تخلف به دستگاه قضایی ارجاع و 1344مورد تخریب و قلع و قمع انجام شده است.   

فخاری سپس در مورد وضعیت شهرستان شمیرانات گفت: در سال 1401 میزان اراضی آزاد شده در شهرستان شمیرانات 460 هزار و 418 مترمربع بوده، همچنین 1520 مورد توقف عملیات ساختمانی صورت گرفته و 570 مورد پرونده تخلف به مقام قضایی ارجاع و 341 مورد تخریب و قلع و قمع شده است، این میزان در سه ماه اول امسال 29 هزار و 404 مترمربع اراضی آزاد شده، 416 مورد توقف عملیات ساختمانی و 145 مورد تخریب و قلع و قمع صورت گرفته و 269 پرونده تخلف به مقام قضایی ارجاع شده است.   

استاندار تهران تاکید کرد: در پیگیری اقدامات مختلف، همواره منافع شهروندان اولویت دارد و در زمینه حفظ اراضی، این موضوع با جدیت دنبال می شود تا ضمن حفظ اراضی برای نسل های آینده، زمینه برای آسایش و رفاه هموطنان فراهم شود.

ادامه مطلب...

شهردار کهریزک گفت: با هر گونه انبار و فروش ضایعات پلاستیکی و آهنی در داخل شهر که موجب آلودگی محیط زیست می شود، برخورد می کنیم.

مهندس کلهر افزود: شهردار کهریزک به آخرین تصمیم های گرفته شده برای ساماندهی ضایعات پلاستیک فروش ها اشاره کرد و از لزوم هماهنگی با شهرداری تهران خبر داد.

به تازگی نشستی در خصوص برنامه ریزی برای ساماندهی و جابجایی ضایعات پلاستیک های شهر و بخش کهریزک برگزار شده است.

وی یادآورشد: بحث اصلی لزوم هماهنگی هرچه سریعتر با شهرداری تهران به عنوان متولی اصلی ساماندهی سایت آرادکوه بود که در نهایت بنا شد نشستی با مسئولان شهرداری تهران در فرمانداری ری برگزار شد.

کلهر اظهار داشت: از سوی دیگر برای جابجایی این ضایعات پلاستیک فروشها ۲ نقطه در نظر گرفته شده است که تعیین نقطه نهایی و مناسب سازی آن نیز منوط ورود تمامی دستگاه های مربوطه و هماهنگی با شهرداری تهران است.

شهردار کهریزک به تغییر کاربری غیر مجاز برخی زمین های کشاورزی به محلی برای فروش ضایعات پلاستیک اشاره کرد و گفت: بنا شد سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی برای تامین آب مورد نیاز کشاورزان اقدام کنند تا این زمین ها به وضعیت سابق خود باز گردد.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری کهریزک به تنهایی در خصوص ساماندهی و جابجایی این نقاط ضایعات پلاستیک فروشی تصمیم گیرنده نیست اما در داخل حریم شهری خود می تواند مانع از فعالیت این واحدهای آلاینده شود.

کلهر ادامه داد: اکنون با هر گونه انبار و فروش ضایعات پلاستیکی و آهنی در داخل شهر که موجب آلودگی محیط زیست می شود، برخورد می کنیم.

شهردار کهریزک گفت: شهرداری می تواند به استناد بند ۲۰ و با حکم قضایی نسبت به پلمب این واحدهای فروش ضایعات پلاستیکی و قرار دادن نیوجرسی مقابل آنها اقدام کند.

وی اعلام کرد: طبق هفته های گذشته نیز در خصوص بیش از ۳۷ واحد فروش ضایعات آهن نیز اقدام به پلمب شد تا مالکان آن نسبت به دریافت مجوز از واحد صنفی خود اقدام کنند و در صورت نبود آلایندگی، به فعالیت خود ادامه دهند.

کلهر اضافه کرد: در پنج تا ۱۰ نقطه نیز ضایعات پلاستیک فروشی فعالیت می کرد که طی هفته های گذشته نسبت به پلمب آنها اقدام شد.

پیش از این شهردار کهریزک گفته بود : ضایعات فروش‌ها و واحدهای پلاستیک سوزی دارای مجوز باید به نقطه مناسبی دور از محیط شهری کهریزک و به منطقه آرادکوه منتقل شوند.

سایت آرادکوه به عنوان مرکز انتقال پسماند شهر تهران در بخش کهریزک شهرستان ری قرار دارد و طی سال های گذشته افرادی با جمع آوری ضایعات و فروش آن در شهرهای کهریزک و باقرشهر، موجب نارضایتی مردم شده اند.

ادامه مطلب...

مهندس عفیفی شهردار پرتلاش و دلسوز چهاردانگه در خصوص ایرادات قانونی وارد بر کیوسک های شهر چهاردانگه توضیحاتی را ارائه کرد.


مهندس عفیفی گفت:دربررسی ها وبازرسی های ۶ماهه ی بازرسی کل کشور از امورات شهرداری چهاردانگه یکی از ایرادات قانونی آن بازرسی محترم، خرد کردن اجاره دادن کیوسک های شهر و عدم برگزاری مزایده در رابطه با آن ها بوده است.

وی افزود: سال ها کیوسک های سطح شهر چهاردانگه (که البته کیوسک و مالکیت زمین زیر آن که متعلق به شهرداری می باشد) بدون برگزاری هرگونه مزایده در اختیار افراد وشهروندان محترم قرار گرفته است لیکن طبق قانون (ماده ۱۳ آیین نامه مالی شهرداری ها)فروش اموال منقول وغیرمنقول و اجاره اموال غیر منقول شهرداری بایدازطریق مزایده کتبی صورت پذیرد ، لذا به استناد همین قانون روند جاری و مسیر گذشته خلاف قانون بوده است و باید اجاره املاک زیر کیوسک ها از طریق مزایده در اختیار افراد گذاشته شود و این مسئله دقیقاً ایرادی است که بازرسی کل کشور به شهرداری و حتی ناظران محترم (شورای شهر)گرفته اند.


عفیفی در ادامه اذعان کرد: البته این به اصطلاح بی قانونی اکثراً در این دوره ی شورا وحتی دوره ی قبل هم اتفاق نیفتاده است و دوره های قبل از آن هم نیت خیر داشته اند چون بسیاری از این کیوسک ها در اختیار افراد جویای کار یا افراد موجه شهر می باشد که به آن احتیاج داشنه اند ولیکن هرچه بوده و هر نیتی برآن مترتب بوده درهر حال خلاف قانون بوده است.


شهردار چهاردانگه گفت: البته قانون در نظام اسلامی فصل الخطاب است و مزایای زیادی دارد و این نگرانی که بعضی از کیوسک داران دارند وفکر می کنند با قانونی شدن  اجاره دادن مکان  کیوسک ها ، کیوسک خود را از دست می دهند کاملاً نادرست است وچه بسا شیطنت بعضی از افراد باشد. فرق الان با آن زمان این است که آن زمان شهرداری طرف حساب بوده است و الان یک پیمانکار کلیه ی امورات را به دست می گیرد و چه بسا وضعیت بهتر هم بشود.


محمدعفیفی  ادامه داد: قطعاً پیمانکار هم با افرادی که الان کیوسک ها را اداره می کنند راحت تر کنار می آید تا اینکه بخواهد مشتری جدید پیدا کند.


مهندس عفیفی درادامه گفت: البته بعضی از افرادی که احتمالاً با ارتباطات  وزدوبند درگذشته مکان یک کیوسک را از شهرداری اجاره کرده اند و چه بسا آن جای کیوسک را اجاره و حتی به دیگران واگذار کرد الان به تکاپو افتاده اند وچه بسا دنبال شانتاژ وشلوغ کار ی هم هستند وترس این را دارند که نکند یک جوان بیکاری که حاضر است با سود کمتر این مکان کیوسک را اجاره کند و لقمه نانی برای خانواده ی خود ببرد بیاید وجای آنان را بگیرد.

وی در پایان گفت: در هر حال چه خوب وچه بد و چه خوشایند ما باشد وچه نباشد باید قانون اجرا شود و افرادی که خودشان الان در کیوسک ها مشغول کار هستند اصلاً نگران نباشند ومطمئن باشند هر پیمانکاری با رغبت حاضر است با این افراد کار نماید ومکان کیوسک را به ایشان اجاره دهد و کسانی هم که در کنار درآمد های دیگر از کیوسک ها نیز درآمدی دارند وحتی خودشان در کیوسک ها فعال نیستند نیز اگر به این درآمد نیازدارند وکار دیگری ندارند خودشان بیایندو در کیوسک ها کار کنند.


وی در پایان به این نکته نیز اشاره کرد که تخلفات وحتی جرائمی در اجاره ی مکان کیوسک ها وجود دارد که با مزایده گذاشتن این کیوسک ها برملا می شود ازجمله اینکه بعضی ها با قیمت گزاف مکان کیوسک خود را فروخته اند که این جرم است و قابل پیگرد قضایی وتصرف در بیت المال است ویا بعضی ازکیوسک ها نظارت درست وحسابی ندارد و یا بعضاً یک فرد غیر بومی بدون آنکه نیاز داشته باشد یک کیوسک را اجاره کرده در صورتی که جوانان شهر خودمان به آن کیوسک محتاج تر می باشند ومشکلات دیگر که با قانونی کردن این کار آن مشکلات هم تا حدودی بر طرف می گردد.

خبرتهران  , خبر تهران , اخبار تهران , شهرداری تهران , یارانه , استانداری تهران , فرمانداری تهران , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , ایرانگردی , گردشگری , بلیت , سفر , سفر ارزان , اداره کل تهران , قیمت ارز , قیمت دلار , بخشداری , دهیاری , شورای اسلامی شهر , پرسپولیس , استقلال , لیگ برتر

ادامه مطلب...

دکترحسین نوش آبادی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم و نماینده دوره‌های ششم و هفتم در مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابیه شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک  برای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

وی از چهره‌های سیاسی است که در کارنامه خود سخنگوی سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت روحانی، معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره‌های ششم و هفتم، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان، مشاور وزیر امور خارجه در امور آسیا و اقیانوسیه و مشاور حقوقی و پارلمانی معاون رئیس‌جمهور را دارد.حسین نوش آبادی در دوره هفتم به عنوان رئیس فراکسیون مطبوعات مجلس شورای اسلامی بوده است.


حسين نوش آبادى پس از ثبت نام در انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراى اسلامى از حوزه انتخابيه ورامين ، قرچك و پيشوا در جمع اصحاب رسانه گفت :
توجه به زيرساخت هاي منطقه و رفع موانع اشتغال و سرمايه گذارى و توسعه فعاليت هاى عمرانى، اولويت بنده در پيگيرى هاى آينده خواهد بود ؛ ضمن آنکه بنده با كوله بارى از تجربه ملى و بين المللى براى خدمتگزارى به مردم آمده ام تا با لطف خدا و حمایت مردم شریف منطقه ، مشکلات پیش رو را برطرف نمایم.

ادامه مطلب...وى با اشاره به بيانيه گام دوم انقلاب گفت :
ثبات و امنيت ، ايجاد زيرساخت هاى حياتى و اقتصادى و عمرانى ، توسعه مشاركت هاى مردمى و سابقه خدمت رسانى ، ارتقاى بينش سياسى مردم ، سنگين كردن كفه عدالت در تقسيم امكانات عمومى ، افزايش چشمگير معنويت و اخلاق در فضاى عمومى جامعه و ايستادگى در برابر قلدران و زورگويان و مستكبران ، از مهمترين مسائل در گام دوم انقلاب است كه مقام معظم رهبرى به آنها اشاره فرمودند.

نماينده سابق شهرستان ورامين ادامه داد:
از همه استعداد ها و توانايى ها و تجربه هاى افراد متعهد، دلسوز و انقلابى براى توسعه شهرستان كمك خواهم گرفت.

رئیس فراکسیون سابق مطبوعات مجلس افزود:
رسانه ها نقش ویژه ای در تنویر افکار عمومی و ارتقای سطح فکری و سیاسی مردم دارند و لازم است برای تبیین مفاد گام دوم انقلاب تلاش بیشتری داشته باشند .
سخنگوی سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فضای بداخلاقی در جامعه تاکید کرد اصلاح فرهنگ عمومی نیازمند عزم جدی تمام مردم و مسئولین و کمک رسانه ها در تحقق این امر مهم است .

ادامه مطلب...

دکتر نوش آبادی در پایان به موارد زیر اشاره کرد:

@در دوره قبلِ مجلس , از هیچ نامزدی حمایت نکردم.
@سد ماملو را بنده برای مردم ورامین پیگیری کردم اما بعد از ما از مسیر اصلی‌اش خارج شد.
@منطقه ما از نامتوازن بودن و نبود عدالت در تقسیم منابع رنج می‌برد.
@حضور من به حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای کمک خواهد کرد.


ادامه مطلب...

حسین نوش آبادی,نوش آبادی انتخابات مجلس,انتخابات مجلس شورای اسلامی,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی

ادامه مطلب...
سومین سمپوزیوم ملی روز جهانی گرافیک ۱۲ اردیبهشت برگزار می‌شود.
مهندس مجید مکی مدیر کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی این همایش ، با بیان این مطلب گفت:این رویداد ارزشمند توسط مؤسسه آموزش عالی ناصرخسرو و با مشارکت مؤسسه فرهنگی و هنری عرصه نقش ایرانیان با رویکردهای هنری، ارزشی، توسعه اجتماعی و توسعه پایدار در دو بخش علمی (مقالات) و پوستر فتوگرافیستی برگزار می‌شود.


وی ادامه داد:تعامل سازنده هنرمندان گرافیک و جامعه در ارتقا بخشی سطح سلامت جامعه، توجه نهادهای دولتی و غیردولتی به مدیریت و کنترل آسیب‌های اجتماعی، شناخت و معرفی آسیب‌های اجتماعی در طراحی گرافیک، نگاه نقادانه به آسیب‌های اجتماعی از منظر گرافیک، بازخوانی هویت فردی و اجتماعی انسان معاصر در قاب تصویر، تعاملات بین بخشی و بین رشته‌ای در کنترل آسیب‌ها و معرفی و شناسایی نسل جدید طراحان گرافیک ایران از اهداف اصلی برگزاری این رویداد هنری است.

مجید مکی افزود:منصور مهرنگار رئیس سمپوزیوم ، پژمان دادخواه دبیر علمی و افسانه درویش دبیر اجرایی این سمپوزیوم هستند.

وی در پایان ، محورهای این همایش را به شرح زیر اعلام کرد:

بخش علمی (مقالات):
1- رویکردهای نوین در طراحی گرافیک
2- تعامل گرافیک با سایر رشته های دانشگاهی (علوم اجتماعی، جامعه شناسی، سینما، نقاشی، روان‌شناسی، روان درمانی، ادبیات، فلسفه، انسان شناسی(
3- نقش گرافیک در آگاهی بخشی، پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی
4- سیب‌شناسی گرافیک ایران در قبل و بعد از انقلاب
5- نقد و واکاوی پوسترهای فتوگرافیک در ایران و جهان
6- جایگاه نمادشناسی و نشانه شناسی در آثار گرافیک ایران
7-رویکردهای اتنوگرافیک (گرافیک مردم‌نهاد) در هنر ایران


بخش نمایشگاهی (پوستر):
محوریت های بخش فتوگرافیستی:
آسیب های اجتماعی شامل خشونت، طلاق، کودکان کار، زنان سرپرست خانوار


علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رویداد علمی و هنری به سایت http://graphic-symposium.com مراجعه کنند.

سمپوزیوم روز جهانی گرافیک,همایش روز جهانی گرافیک,سمپوزیوم ملی گرافیک ,همایش ملی گرافیک,رضا نورمحمدی, عطیه مومنی,مجید مکی

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

/> "آپلودآپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

کوتاه کننده لینک

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس