b_300_300_16777215_00_images_tajikhasan.jpg

دروازه ورود به کویر بسیار دیدنی شده است. شهری که صنعت و خونگرمی مردمش حرف اول و آخر را می زند و زندگی و امید میان آن ها موج می زند.

شهردار حسن آباد فشافویه اظهار داشت: بنده و همکارانم با تمام اهتمام خود شعار سال ۹۹که به فرموده مقام معظم رهبری سال جهش تولید نام گرفته است را عملیاتی و اجرایی می نماییم و در این راه از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهیم کرد و همه امکانات را بسیج می کنیم تا این مهم محقق شود.
محسن تاجیک با تشکر از مردم و شهروندان حسن آباد فشافویه که توصیه ها و دستورات پزشکی و بهداشتی را رعایت می کنند، خاطرنشان کرد: از همه کسانی که به زیارت اهل قبور در آخرین پنج شنبه سال عزیمت ننمودند و مراسم تحویل سال نو را نیز در منازل خود برگزار نموده و با خادمان خود در این خصوص همکاری کردند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.
وی با اشاره به اجرای طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی که برای کنترل و مدیریت شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور اجرا شد به خبرنگار ما گفت: در قالب این طرح بود که یک بار دیگر، همدلی مردم به چشم آمد و مشارکت آنان وارد میدان عمل شد.
این مسئول در ادامه اضافه کرد: مثلا در روز سیزدهم فروردین که مردم همه ساله به دامان طبیعت می رفتند؛ امسال با توجه به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، نه تنها به آغوش طبیعت نرفتند، بلکه با ماندن در خانه خود به ریشه کنی ویروس کرونا کمکی شایان نمودند.

* ضدعفونی معابر شهری برای مقابله با همه گیری کرونا
شهردار حسن آبادفشافویه از ضدعفونی معابر اصلی شهر حسن آبادفشافویه توسط واحد آتش‌نشانی شهرداری در ایام شیوع بیماری کرونا خبر داد. و افزود: از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونادرکشور ستادمبارزه با کرولا در شهرداری تشکیل ویک اکیپ از نیروهای خدمات شهر مأموریت ضدعفونی مراکز عمومی شهر را بر عهده گرفته و به‌صورت منظم نسبت به گندزدایی و ضدعفونی مراکز عمومی اعم از نانوایی‌ها، پمپ‌بنزین، مراکزتجاری، ادارات، مساجد، مدارس ومعابرعمومی اقدام نمودند.
وی در ادامه با تشکر از شهروندان در مشارکت و همکاری درزمینه ضدعفونی و رعایت مسائل بهداشتی، افزود: شهرداری حسن آبادفشافویه با استفاده حداکثری از نیرو و تجهیزات به مقابله با ویروس کرونا پرداخت.
تاجیک با اعلام این که تمامی امکانات را برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونادرشهربسیج کرده بودیم، خاطر نشان کرد: اکیپ‌های ستاد مبارزه باکرونای شهرداری در مناطق حساس و پرجمعیت و مجتمع‌های مسکونی حضوریافتند و مایع ضدعفونی‌کننده نیز میان شهروندان توزیع کردیم.

* فعالیت های آگاه سازانه فرهنگی مدیریت شهری حسن آباد فشافویه
وی به اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه شهرداری حسن آباد فشافویه در آگاه سازی شهروندان از حوادث احتمالی چهارشنبه سوری هم اشاره کرد و بیان داشت: همه ساله با اقدام غیر مجاز و غیر قانونی استفاده از مواد محترقه توسط بعضی از جوانان و نوجوانان شهر در چهارشنبه آخر سال شاهد حوادث تلخ و ناگواری بودیم که با نصب بنرهای آموزشی سعی در هوشیاری مردم برای پرهیز از تجمع و آتش افروزی در معابر و میادین شهر نمودیم.
تاجیک افزود: علی الحال این شهرداری با استقرار تیم های عملیاتی آمادگی ارائه خدمات ایمنی و امداد رسانی درحوادث احتمالی چهارشنبه سوری را پیش بینی و در دستورکار خود قرار که خوشبختانه آمارگزارش های آتش نشانی و آسیب دیدگان با کاهش بسیار چشمگیری مواجه بود.

* تخفیف ۲۵ درصدی عوارض به کسبه
وی از تخفیف ۲۵ درصدی عوارض به کسبه و بازاریان خبر داد و افزود: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر، شهروندان با پرداخت عوارض کسب و پیشه خود از تخفیف ۲۵بهره مند شدند.
تاجیک در ادامه گفت: در سال۹۸ بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر، متقاضیانی که نسبت به تسویه بدهی و دیون کسب و پیشه خود اقدام نمودند از ۲۵ درصد تخفیف جایزه خوش‌حسابی برخوردارشدند.
وی اذعان داشت: جایزه خوش‌حسابی ۲۵ درصد فرصت خوبی برای شهروندان محترم و کسبه بود و شهروندان از این فرصت به وجود آمده استفاده مطلوبی نمودند.

* حفاظت از محیط زیست وظیفه ای عمومی
وی با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی که در آن حفاظت از محیط زیست وظیفه ای عمومی تلقی می شود، اظهار داشت: از این‏ رو فعالیت‌های‏ اقتصادی‏ که‏ با آلودگی‏ محیط زیست‏ یا تخریب‏ غیر قابل‏ جبران‏ آن‏ ملازمه‏ پیدا کند، ممنوع بود.
وی از توزیع نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در بین شهروندان خبر داد و تصریح کرد: به منظور ترویج فرهنگ درختکاری و اهمیت درخت و حفظ فضای سبز، اقدام به توزیع نهال رایگان در بین شهروندان نمودیم.
این مسئول در ادامه افزود: با توجه به اینکه سلامت محیط‌زیست ضامن حفظ سلامت و نشاط جامعه است، توزیع نهال در راستای حفظ و گسترش فضای سبز شهری اجرا شدو امیدواریم مردم در حفظ و نگهداری فضای سبز شهری مارایاری کنند

* غرس یک هزار اصله نهال
تاجیک به برنامه متنوع روز درختکاری و هفته منابع طبیعی که باحضور مسئولان شهرستان ری اجرا شد، اشاره کرد و بیان داشت: یک هزار اصله نهال در خیابان شهید حججی شهرحسن آبادفشافویه کاشته شد و با توجه به شیوع ویرس کرونا با شعار سلامتی برای شهروندان وهم وطنان برگزار شد.
این مدیر شهری درادامه اضافه کرد: در این مراسم به یاد شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم، شهید حججی که این خیابان به نام این شهید عزیز نام‌گذاری شده بود و سردار سپهبد شهید سلیمانی چندین نهال غرس شد.

* نصب تابلوی هدایت مسیر در معابر و کوچه ها
تاجیک از اجرای مصوبه شورای نام‌گذاری جانمایی و نصب تابلوهای کوچه ومعابر خبر داد و بیان داشت: درراستای ساماندهی کوچه‌ها و معابرجدید شهر و وخدمت رسانی به شهروندان و سهولت و شناسایی معابر، طی نشستی کلیه کوچه‌ها ومعابرشهرنامگذاری شد و عملیات نصب تابلوهای کوچه ومعابر آغاز شد.
وی افزود: بر اساس این مصوبه تمامی پل‌های عابر پیاده نیز نام‌گذاری شده و تابلوهای آن در عرشه پل‌ها نصب می شود.

* تکریم خانواده شهدا ضرورتی انکار ناپذیر
این مسئول در خصوص ضرورت و اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: خون پاک شهدای ایران اسلامی باعث توسعه فرهنگ ایثاروشهادت و پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی گردید و در گام دوم انقلاب نیز شاهد ایثارگری جوانان نسل جدید هستیم که درراستای دفاع از اسلام و انقلاب و دستاوردهای نظام همچنان جان‌فشانی می کنندواین فرهنگ شهادت موجب بیداری ملت‌های مسلمان در سراسر جهان شده است.
وی در ادامه گفت: تکریم و احترام به خانواده شهدا از وظایف مهم مسئولین است و ما باید در پاسداری از خون شهدا و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی نیزاستواروثابت قدم باشیم.

* پروژه ها و کلنگ زنی های شهرداری حسن آباد فشافویه در دهه فجر۹۸
این مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود به افتتاح پروژه های عمرانی که در فجر ۹۸ و با حضور استاندار تهران برگزار شده پرداخت و خاطر نشان کرد: چندین پروژه شاخص عمرانی، فرهنگی و ورزشی با اعتباری بالغ بر یکصد و هفتاد و سه میلیارد و ۱۵۸ میلیون ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید که بوستان خانواده، سالن ورزشی حجاب، مرکز فرهنگی دختران آفتاب، تکمیل و بهره‌برداری از خیابان‌ها ومعابرشهردرورودی شمس‌آباد، راه‌اندازی ۵۰ درصد از آبیاری قطره‌ای فضای سبز شهر، سالن ورزشی بانوان شهر واقع در مجاورت بوستان خانواده، سالن جلسات شورای اسلامی شهر، سایت برگزاری مناسبت‌های ملی مذهبی، بوستان خانواده، زیرسازی، جدول‌گذاری و آسفالت معابر ابتدای شهرک صنعتی به متراژ ۵۰۰۰۰ هزار مترمربع ازجمله این پروژه‌ها بودند.
تاجیک افزود: همچنین پروژه ساختمان تأمین اجتماعی شعبه حسن آبادفشافویه و درمانگاه نیزدراین شهر به بهره‌برداری رسید و آئین خشت گذاری و عملیات ساخت مجتمع آموزشی استثنایی سردار سلیمانی نیز برگزارشد.
وی در ادامه گفت؛ تقویت زیرساخت‌های شهری بر اساس برنامه پنج‌ساله تدوین‌شده ودراین دوره مدیریتی در مسیر ازپیش تعین شده حرکت خواهیم کرد
تاجیک در ادامه افزود: با یاری خدا و تلاش همه‌جانبه باوجود همه محدودیت‌های مالی خوشبختانه در سال ۹۸ این حجم قابل توجه از فعالیت‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی ورزشی به ثمر نشست.
وی افزود: پروژه مرکز فرهنگی ورزشی، ساختمان آتش‌نشانی شماره دو، باغ‌موزه دائمی شهر نیز کلنگ زنی شدند.
شهردار حسن آباد فشافویه در ادامه با مهم دانستن آموزش مهارت های زندگی وآموزش شهروندی گفت: آموزش به ویژه در حوزه شهری و شهروند مداری اصلی جدایی ناپذیردرجامعه شهری امروزی است.

* ارائه آموزش مهارت های زندگی به شهروندان
شهردارحسن آبادفشافویه با اشاره به اینکه آموزش مهارت های زندگی وآموزش شهروندی یک اصل جداناپذیر درجامعه امروزی است، اضافه کرد: برگزاری این کارگاه های آموزشی که درراستای نهادینه کردن فرهنگ شهروندی وارتقای توانمندی شهروندان درزمینه های مختلف است ، باعث می شود شهروندان مسئولیت پذیرتروخلاق تر باشند ونسبت به شهروسایرشهروندان بی تفاوت نباشند.
* تامین روشنایی معابر سطح شهر
وی از بازسازی، تعمیر ونصب چراغ های تزئینی درسطح شهر خبر داد و گفت: یکی از برنامه های اولویت دارشهرداری، زیبا سازی و تامین روشنایی است.
تاجیک با اشاره به اینکه زیباسازی بلوارها و میادین شهر وتقویت منظرشبانه از جمله موارد مهمی است که با ید دراولویت های کاری شهرداری قرارگیرد، بیان کرد: به منظور زیباسازی وتقویت روشنایی میادین و بوستان ها به طور مستمر مورد بررسی قرارگرفته واز طریق واحدتاسیسات شهری به رفع نواقص پرداخته می شود.

* اولویت عمرانی با پروژه های نیمه تمام
شهردارحسن آبادفشافویه ، با تاکید بر این که تکمیل طرح های نیمه تمام دراولویت برنامه های سال آتی شهرداری است ، گفت برنامه ریزی های لازم دراین زمینه واجرای طرح های اولویت داردیگر درحوزه های مختلف نیزدردستورکارشهرداری قراردارد و لایحه بودجه سال ۹۹ بر همین اساس تدوین و تقدیم شورا شد.
وی تلاش مجموعه شهرداری برای سال ۹۹ را ارائه خدمات صادقانه وکسب رضایتمندی شهروندان عنوان کرد.

* جمع آوری ۳۰ تن زباله در شبانه روز
وی به جمع آوری روزانه ۳۰ تن زباله توسط اکیپ های خدماتی شهرداری اشاره کرد و اذعان داشت: رضایت مندی وتامین نیازهای خدماتی به شهروندان از وظایف مهم شهرداری درحوزه خدمات شهری است که با تاکیدبه این موضوع مسئولیت پذیزی هریک از همکاران لازمه ارائه خدمات شایسته به شهروندان می گردد.
وی درادامه اشاره به این که نظافت شهروتامین زیرساخت های خدماتی جزووظایف ذاتی شهرداری است تصریح کرد مشارکت شهروندان می تواند موجب ارائه خدمات بهتر و ارتقای سطح فعالیت های خدماتی گردد که روزانه ۳۰ تن زباله توسط اکیپ خدمات شهری با دودستگاه کامیون جمع آوری و با یک دستگاه سیم تریلر مخصوص حمل زباله به مرکز پسماند انتقال داده می شود.
تاجیک باتاکید براینکه نیروهای تلاشگر خدمات شهری به صورت شبانه روزی با تشکیل اکیپ های مختلف درحال نظافت وپاکسازی شهرهستند ، اضافه نمود نیروهای ۱۳۷شهرداری نیز به طورمستمر ضمن دریافت پیام وخواسته های شهروندان نسبت به تعمیروبازسازی تابلوها ، جداول ، پلها ، پاکسازی نهرها و…اقدام می نمایند.

* پایش سلامت کارکنان شهرداری حسن آباد فشافویه
تاجیک از اجرای طرح چکاپ و پایش سلامت انسانی کارکنان شهرداری هم گفت و بیان داشت: طرح چکاپ وپایش سلامت با هدف ارزیابی سلامت جسمی ارتقا سلامت و ایجاد شادابی و نشاط بین کارکنان شهرداری صورت گرفت و در این طرح کارکنان شهرداری از نظر پزشکی و بدنی و سلامت مورد ارزیابی قرارگرفتند.
وی درادامه افزود: این طرح درراستای دستیابی به اطلاعات صحیح کارکنان شامل چکاپ کامل، انجام آزمایشات و معاینات و تشکیل پرونده پزشکی وسلامت بوده است که از سوی اکیپ پزشکی صورت گرفت.

* ارائه آموزش های شهروندی به کارکنان
این مسئول گفت: دراین طرح کارکنان از نظر پزشکی وبدنی وسلامت موردارزیابی قرارگرفتند واطلاعات آنها درسامانه ذخیره وبرهمین اساس برنامه های غذایی وورزشی به آنهاداده شد.
تاجیک از استقبال خوب شهروندان از برنامه های فرهنگی گفت و تصریح کرد: برنامه هایی مثل برگزاری جشن ها ،جشنواره ها، کلاس های آموزش شهروندی، مهارت های زندگی و اکران فیلم های سینمایی از ارکان اصلی توسعه فرهنگی با توجه به توسعه همه جانبه شهر ها هستند .
وی درادامه اظهارداشت: شهرداری به عنوان بزرگترین نهادشهری قدم های بزرگی رادرآموزش شهروندی وبرگزاری برنامه های متنوع فرهنگی برداشته تا با این خدمات بیشترین کیفیت وبهره وری درفرایندآموزش شهروندان وایجادزیرساخت های فرهنگی درشهر را نظاره گر باشیم.
وی آشنایی با حقوق و تکالیف را هدف مهم آموزش شهروندی دانست و گفت: تفاوت شهرنشین و شهروند در این آگاهی به مسئولیت و نقش‎هاست به عبارت دیگر شهرنشین آموزش دیده و آگاه به حقوق و تکالیف خود می‌تواند به تدریج در قالب یک شهروند نقش و تأثیر خود را در جامعه جاری سازد.
تاجیک در ادامه گفت: خدمت‌رسانی، تلاش و جدیت بیشتر در انجام امور محوله و تکریم ارباب‌رجوع باید سرمشق فعالیت‌های روزانه ما باشد.

* هدف اصلی، جلب رضایت مردم
شهردار حسن آباد فشافویه افزود: هدف اصلی ما جلب رضایت شهروندان و ارباب‌رجوع است و بدون همدلی و مشارکت و رضایت‌مندی شهروندان خدمت‌رسانی موثرومفید واقع نخواهد شد، لذا با جدیت تمام‌کارهای و برنامه‌های از پیش تعین شده را دنبال نموده تا به نتایج و دستاوردهای خوبی دست‌یابیم.
وی دورنمای توسعه و پیشرفت حسن آباد فشا فویه را مثبت ارزیابی کرد و خاطر نشان نمود: با توجه به پتانسیل‌های موجوددراین شهر تلاش کرده‌ایم، طرح‌های عمرانی و فرهنگی اجتماعی و ورزشی، بر اساس اولویت‌بندی و تقسیم عادلانه ، خدمات‌رسانی به شهروندان رابارعایت عدالت اجرانماییم.
تاجیک در ادامه گفت: مدیریت شهری طی دوسال اخیربااجرایی کردن پروژه‌های عمرانی، خدماتی، فضای سبزوفرهنگی ورزشی و…گام‌های مؤثری رادرراستای برآوردن اساسی‌ترین نیازهای شهروشهروندان برداشته که به‌طور حتم درآیندِ افق روشنی برای شهر حسن آبادفشافویه رقم می خورد و توفیقات فراوانی برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

* مقابله شهرداری حسن آباد فشافویه با پسماند سوزی
شهردار حسن آباد فشافویه در خصوص اقدامات مدیریت شهری برای مقابله با پسماند سوزی گفت: پسماند سوزی یا تخلیه نخاله‌های ساختمانی در گردنه فشافویه توسط بومی‌ها صورت نمی‌گیرد و متأثر از کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی و تولیدی خارج از بخش فشافویه و متعلق به شهر تهران است و به دلیل این‌که بخش فشافویه در حاشیه شهر تهران قرار دارد، به این بخش می‌آید.
تاجیک بابیان اینکه این پسماندها در ساعات غیر اداری، شبانه و خارج از دید مردم در این منطقه جمع‌آوری‌شده است و برخی با سوزاندن زباله‌ها و کابل‌ها اقدام به برداشت سیم از آن می‌کنند گفت، باید همه دستگاه‌ها پای‌کار باشند تا از زباله‌سوزی پیشگیری شود تا آسیب کم‌تری به محیط‌زیست منطقه فشافویه وارد شود.
تاجیک گفت: باید مرکز این زباله‌سوزی‌ها که به یک کارخانه، شرکت، واحد صنعتی یا تولیدی بازمی‌گردد، شناسایی شود که آن واحد بر اساس ضوابط و مقررات ملزم است، پسماند خود را به مراکز بازیافت قانونی تحویل دهد، ما از اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان انتظار داریم که با مراکزی که شناسایی می‌شود، به‌عنوان ضابط قوه قضاییه در بحث محیط‌زیست برخورد کند.
این مسئول با اشاره به اینکه همه در خصوص پسماند سوزی در بخش فشافویه مسئول هستیم، گفت: هرکس در هر نقطه‌ای که خودرویی در حال تخلیه پسماند مشاهده می‌کند، باید اطلاع دهد تا برخورد جدی شودو هر خودرو یا فردی که در خصوص این جرم دستگیرمی شود به‌سادگی آزاد نشود و حداقل ۶ ماه با هماهنگی مقام قضایی خودرو در پارکینگ متوقف شود.

* حسن آباد فشافویه زنده و دور از حاشیه
وی گفت: حسن آباد فشافویه شهری زنده و به دور از حاشیه ها است که به‌ صورت روزانه در مقابل دیدگان مردم به حیات خود ادامه می‌دهد.
تاجیک بیان داشت: حفظ آرامش بصری شهروندان و ساماندهی به نمادهاوپیام های موجوددرسطح شهر یکی از مسائلی است که باید همواره موردتوجه مسئولان شهری قرار گیرد.

* افزایش آرامش بصری مردم
وی در تشریح اقدامات واحد زیباسازی گفت: در این زمینه باهدف زیباتر شدن شهر و افزایش آرامش بصری شهروندان، اقدامات گسترده‌ای رادردوسال اخیرانجام داده است. نورپردازی در مناسبت‌ها، ساماندهی تابلوهای شهری، نصب المان‌های جدیددرمناطق مختلف شهر، اکران بنرهای با مضمون فرهنگی در عرشه پل‌های هوایی، اکران بنرهای پیام‌های آموزشی و فرهنگی در ایستگاه‌های تاکسیرانی و بلوارهای شهر، اکران بنرهای مناسبتی در مراسمات ملی و مذهبی و ساماندهی ورودی‌های شهر باایجادفضای سبز و نصب تابلوهای خیرمقدم والمان شهری اجرای چندین هزار مترمربع نقاشی دیواری، پاک‌سازی تبلیغات محیطی و دیوارنویسی، نصب المان شهدای شهر و بخش فشافویه دربلواراصلی شهر، نصب المان شهدای شاخص و مدافع حرم دربلوارشیخ کلینی (ره)، نصب المان شهدا در میدان شهدای مدافع حرم، نصب المان گل کندم، المان قلم و چندین المان دیگر درراستای هویت بخشی به شهردرمیادین و بلوارهای شهر، رنگ‌آمیزی جداول شهر، نصب چراغ‌های نوری و…گوشه‌ای از اقدامات و فعالیت هادرحوزه زیباسازی است.

* تشریح اقدامات واحد تاسیسات
شهردار حسن آباد فشافویه در توضیح فعالیت های واحد تاسیسات نیز گفت: واحد تاسیسات شهرداری به‌عنوان یک بخش فنی تلاش می‌نماید با آماده‌سازی زیرساخت‌های شهری درزمینه تأسیسات راه را برای خدمت‌رسانی دیگر واحدهای مجموعه شهرداری هموار سازد.
تاجیک تصریح کرد: این واحد در طول ایام سال همواره به‌عنوان یک بخش فنی تلاش‌های بسیاری را به‌عنوان یک تیم فنی ممکن نموده است تا واحدهای دیگر بتوانند در امور خود به‌خوبی فعال باشند.
وی افزود: عمده فعالیت‌های واحدتاسیسات شهرداری حسن آبادفشافویه شامل تأمین روشنایی معابرومیادین شهروپارک ها و بوستان‌ها و نصب ریسه‌ها و چراغ‌های تزئینی و نگهداری از آن برای مناسبت‌های ملی و مذهبی و همچنین زیباسازی شهر را شامل می‌شود که توسط این واحد با جدیت دنبال می‌شود.
این مسئول در ادامه گفت: اقدامات این واحددربخش زیباسازی، نورپردازی المان‌های شهری و نصب ریسه‌های رنگی و چراغ‌های تزئینی، تعویض و نصب چراغ تابلوهای ورودی شهر، نورپردازی پل‌ها در سطح شهروتعمیروبازسازی چراغ‌های تزئینی در سطح بلوارها رامی توان نام برد.
شهردار حسن آباد فشافویه در ادامه افزود: از دیگر اقدامات این واحد می‌توان همکاری با سایر واحدها وادارات و ارگان‌های شهردربرگزاری مراسم‌های ملی و مذهبی، راه‌اندازی سیستم صوتی درراهپیمایی ها، نگهداری و تعویض و نصب خط تلفن و خطوط ارتباطی شهرداری وآتش نشانی تعمیروبازسازی ترانس‌ها و مدیریت در مصرف برق در ساعات پیک مصرف با راه‌اندازی ژنراتور، تعمیرونگهداری آب‌سردکن‌ها و آبخوری‌های سطح پارک‌ها ومعابرشهر، تعمیرونگهداری و تعویض چراغ‌های چشمک‌زن در سطح معابرشهر و…در ردیف دیگر فعالیت‌های این واحدمحصوب می شودکه با تلاش شبانه‌روزی نیروهای زحمت‌کش و همیشه آماده شاهد جلوه بصری زیبا و مطلوب درشهرهستیم.
وی در خصوص اقدامات خدمات شهری نیز به خبرنگار ما گفت: خدمات شهری به عنوان ابزار مدیریت شهری و عامل اصلی تداوم حیات شهری است که بدون آن زندگی شهروندان از فعالیت باز می ماند.
تاجیک خاطر نشان کرد: شهرداری به عنوان مجری طرح ها و پروژه های خدماتی و رفاهی، وظیفه برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری را برعهده دارد، این حوزه در این ارتباط، تلاش نموده با افزایش اعتبارات ، جلب مشارکت عمومی در جهت بهبود محیط زیست شهری و ارتقای کیفی و کمی خدمات شهری که امروزه به عنوان یکی از ضرورت های زندگی شهر نشینی و پارامترهای اصلی سنجش رفاه عمومی شناخته می شود، اقدامات موثری را انجام می دهد.
وی افزود: رفت و روب روزانه جمع آوری و مدیریت پسماندهای شهری لایروبی انهار سطح شهر جمع آوری حیوانات از سطح شهر و بسیاری کارهای دیگر اموری اند که در حوزه خدمات شهری به صورت مستمر در تمام طول سال انجام می شود، آنقدر حجم این خدمات زیاد است و در زندگی روزمره شهروندان جریان دارد که شاید دیده نشود.

* تشریح اقدامات واحد خدمات شهری
تاجیک مهمترین بخش های خدمات شهری در دو سال اخیر را چنین بیان کرد: گام نخست با آغاز فعالیت مدریت جدیددردوره پنجم شورای اسلامی شهر ، اجرای طرح جمع آوری چندین هزارتن زباله ونخاله های دپوشده درمجارت منازل مسکونی ودرزمین های بایر ، که این طرح طی دوسال اخیر با جدیت دنبال شد ودردوره های مختلف عملیات پاکسازی به انجام رسید وهمچنان ادامه دارد.
وی افزود: گام دوم درحوزه خدمات شهر اجرای طرح جمع آوری زباله درشب که برای اولین باراین طرح اجرا ومورداستقبال شهروندان محترم قرارگرفت.
شهردار در ادامه گفت: ازدیگراقدامات حوزه خدمات شهرشهرداری حسن آباد فشافویه، پیگیری،برنامه ریزی ونظارت برعملکردروزانه واحدهای مربوطه، همکاری باستادنمازجمعه،ادارات ومساجدجهت برگزاری مراسمات درطول سال، همکاری وبرنامه ریزی درخصوص ایام تعطیلات نوروزی، تشکیل ستادبرف روبی ومدیریت بحران شهرداری، برنامه ریزی وآماده باش کامل نیروهادرمواقع بارندگی هادرطول سال، شستشویی ونظافت بلوارها،خیابانها،میادین،تابلوهای اخباری،علائم ترافیکی والمانهای شهری به صورت مستمر، کنترل ونظارت برامورانهار،مسیل های شهری وغیره جهت پیشگیری ازسیل وحوادث، برنامه ریزی ومعدوم سازی حیوانات موذی وجمع آوری وزنده گیری سگ های ولگردوبلاصاحب توسط پیمانکاردرطول سال و نظارت برتاسیسات شهری بخشی از اقدامات این حوزه است.
وی در ادامه اضافه کرد: برنامه ریزی ونظارت برحسن جمع آوری،حمل وانتقال زباله های شهر که روزانه ۳۵تن بصورت میانگین توسط سه دستگاه کامیون حمل زباله مکانیزه به مرکزپسماند واقع درمنطقه آرادکوه کهریزک منتقل می شود، اجرای طرح جهادی جمع آوری ضایعات ونخاله های ساختمانی وعمرانی وشستشویی المان هایی شهری، ادارات، اماکن عمومی،کوچه ها و خیابان ها، ساخت ونصب نرده های فلزی زیرپل های عابرپیاده ۸۰ مترطول، نصب راه بند در معابرسطح شهر، جهت جلوگیری وسایل نقلیه وموتور سیکلت به پیاده روها، تعویض چراغ های روشنایی بلوارها، میادین وپارک های سطح شهر به سه رنگ مشخص پارک ها: چراغ سفید، بلوارها: چراغ قرمز و میادین: چراغ آبی و آماده باش نیروها در مواقع بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله از دیگر اقدامات این حوزه است.
تاجیک خاطر نشان کرد: آماده باش کامل نیروهاوبرف روبی و پاکسازی خیابان ها،محله ها، کوچه ها، میدان شهداء تا پلیس راه و جاده چرمشهر به علت بارش برف حدودا یک صد پنجاه کیلومتر طول در چند نوبت، آماده باش کامل نیروها در مواقع بارندگی های فصل پاییز و زمستان، شستشویی ونظافت روزانه بلوارها، خیابان ها، میادین، تابلوها والمان های شهری به صورت مستمر، راه اندازی ورنگ آمیزی((رنگ واتراستاپ))آب نمای میدان شهدا، پیگیری وانجام تعمیرپل های سیمانی، پل های فلزی و جوشکاری و تعمیرات تجهیزات متعلق به شهرداری و راه اندازی سیستم روشنایی ولوله کشی سرویس های بهداشتی وآبخوری، شستشویی ونظافت کاروانسرای شاه عباسی شهرجهت برگزاری جشنواره ونمایشگاه های برگزار شده در این سال ها بخشی دیگر از فعالیت های حوزه خدمات شهر است.

* شفاف سازی اولیت شهرداری حسن آباد فشافویه
تاجیک شفاف‌سازی معاملات را از اولویت های کاری شهرداری دانست و خاطر نشان کرد: رعایت اصول حقوقی و قانونی یکی از ارکان مهم مدیریت به‌ویژه در حوزه شهری است.
وی در ادامه اظهار داشت: شهرداری حسن آبادفشافویه با در نظرداشتن این اصل مهم با دقت و وسواس ویژه به امور قراردادها و پیمان‌ها توجه داشته است به‌گونه‌ای که ضمن رعایت همه شئون قانونی زمینه لازم برای جلوگیری از هدر رفت منابع و تأمین صرفه و صلاح بیت‌المال را فراهم نموده و به‌منظور اجرای پروژه‌های عمرانی، امور اجرایی و تأمین ملزومات پس از طی شدن مراحل قانونی مزایده یا مناقصه با حضور شرکت‌کنندگان در جلسه، قراردادها منعقدشده که همگی آن‌ها حائز شرایط قانونی و حقوقی بوده است.

* شهردار نمونه به انتخاب کاربران فضای مجازی
محسن تاجیک که با رای حداکثری مردم در فضای مجازی و در رای گیری از سوی پرتال خبری شهرداری های کشور , به عنوان شهردار برتر استان تهران در سال ۹۸  انتخاب شده بخشی از این انتخاب را در پاسخگویی مسئولانه به مطالبات مردم و رسانه ها، ایجاد فضای پاک در شهر و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی با محوریت نشاط افزایی خانواده ها دانست و گفت: راهبردهای اصلی بنده و نگاه مدیریتی شورای محترم دوره پنجم همین موارد و فراتر بوده است که امیدوارم در آینده موارد مغفول مانده نیز عملیاتی شوند.

خبرتهران  , خبر تهران , اخبار تهران , شهرداری تهران , یارانه , استانداری تهران , فرمانداری تهران , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , ایرانگردی , گردشگری , بلیت , سفر , سفر ارزان , اداره کل تهران , قیمت ارز , قیمت دلار , بخشداری , دهیاری , شورای اسلامی شهر , پرسپولیس , استقلال , لیگ برتر

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

/> "آپلودآپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

کوتاه کننده لینک

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس